Masażem nazywamy oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu, przy biernym zachowaniu masowanego. Masażem leczniczym, nazwiemy taki sposób wykonywania masażu, który przyczyni się do poprawy psychofizycznej sprawności chorego. Znajduje on zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii i chorób wewnętrznych.

  • wpływa na lepsze ukrwienie co zapewnia właściwy przebieg procesów metabolicznych w poszczególnych częściach układu nerwowego,
  • stymuluje przewodnictwo nerwowe,
  • wpływa tonizująco i pobudzająco przy masażu kręgosłupa gdzie znajduje się pień układu współczulnego a jego zwoje leżą wzdłuż kręgosłupa; oddziaływanie na układ autonomiczny doprowadza do wyrównania układu sympatycznego i parasympatycznego.
Oferujemy

masaż suchy

w którym stosuje się techniki masażu klasycznego. Pacjent do zabiegu pozostaje w ubraniu, odsłaniając tylko te częścią ciała , które są poddawane zabiegowi

masaż limfatyczny (ręczny i mechaniczny)

jego celem jest usprawnienie krążenia limfy, wody, soli mineralnych i usuwanie obrzęków chłonnych, zapalnych i innych. Masaż ten wykonuje się przy wykorzystaniu takich technik jak głaskanie, rozcieranie i ugniatanie, które mają na celu przepchniecie limfy w odpowiednim kierunku. Ruchy są dość powolne i delikatne, dzięki czemu masaż limfatyczny ma dodatkowo działanie relaksujące i odprężające. Masaż limfatyczny jest podstawą detoksyfikacji organizmu, doskonale sprawdza się przy rozpoczęciu odchudzania, wzmacnia odporność przy zmianie diety czy zwiększonym wysiłku fizycznym, a także wspomaga leczenie cellulitu i redukuje obrzęki.